Chór SPONTAN

Kolędowanie 2018

 Miło nam poinformować, że zdobyliśmy ex aequo pierwsze miejsce.  Wykonaliśmy: „Tryumfy Króla Niebieskiego” oraz „Shangwe” – kolędę nigeryjską.  Konkurs, adresowany do chórów z województwa małopolskiego, odbywał się we „Floriance”, przepięknej sali koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Basztowej 8.

 

Chór SPONTAN w Jabłonce

W ostatni weekend listopada, nasz szkolny chór „Spontan”, po raz kolejny wyjechał na Orawę, aby wspólnie śpiewać, pracować, bawić się i spędzić razem czas. Wyjechaliśmy w godzinach porannych, jednak z powodu awarii autokaru, podróż zajęła nam 4 godziny. Już wówczas mieliśmy czas na zapoznanie się z nowymi członkami chóru, gdyż podczas długiego postoju, wykorzystaliśmy czas na wspólną zabawę. Dojechaliśmy, jak to niektórzy mówią, na najważniejszy punkt programu – obiad. Po rozlokowaniu w pokojach i posiłku, rozpoczął się czas wytężonej pracy. Motywacją do tak ogromnego wysiłku, była organizacja koncertów „Kolędy Świata”, podczas których będziemy zbierać pieniądze dla naszej koleżanki Natalii, wyjeżdżającej na misje do Peru. Wieczorem, podczas wspólnej integracji i zabaw, z uśmiechem na twarzy poznawaliśmy siebie nawzajem i cieszyliśmy się swoją obecnością. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą. Kolejny dzień rozpoczęliśmy na sportowo, gdyż pojechała z nami Pani od WF.  Przez cały dzień rozbrzmiewały melodie kolęd z różnych stron świata. Po obiedzie mieliśmy czas na spacer po okolicy. W niedzielę, uczestniczyliśmy w Eucharystii w kościółku w Orawce, gdzie mieliśmy okazję śpiewać. Cały pobyt minął bardzo szybko, dużo pracowaliśmy, ale był też czas na odpoczynek i długie wieczorne rozmowy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy ten czas spędzić razem – szczególnie s.Wandzie, p.Rutkowskiemu, p.Danieli i p.Gabrysi Grabowskiej.

Lubisz śpiewać ??????

Lubisz śpiewać?
Chcesz rozwijać swoje talenty?
Zapraszamy na próby szkolnego chóru „SPONTAN”
kiedy? W każdą środę w godzinach 14.30-16.05 (8 i 9 lekcja)
gdzie? Sala nr 5
Czekamy na Ciebie
s. Wanda Putyra, p. Maciej Rutkowski
i chórzyści 🙂To był niepowtarzalny czas na Węgrzech! 2018

Nasza wizyta związana była z obchodami Tygodnia Przyjaźni Węgiersko-Polskiej. Dane nam było wystąpić podczas uroczystej gali z udziałem Prezydentów obu państw Andrzeja Dudy i Jánosa Ádera. Zaprezentowaliśmy tradycyjne pieśni polskie, a wraz z chórem Padanyi Katolikus Iskola pod dyrekcją pani Cecilii Zsilinszky oraz młodzieżową orkiestrą Gárdonyi Zoltán Kamarazenekar pod batutą pani Eszter Demel wykonaliśmy hymny obu państw i dwa utwory węgierskie.

Wspólnie z ww. chórem śpiewaliśmy także w Bazylice św. Michała podczas Mszy św. z udziałem Głów Państw, koncelebrowanej przez kardynała Péter Erdő oraz abpa Stanisława Gądeckiego. Po Mszy św. – niespodzianka! – udało nam się spotkać z Parą Prezydencką

Nasz pobyt w Veszprém był również okazją do świętowania 5-lecia współpracy szkoły Padanyi Katolikus Iskola z naszą szkołą oraz Liceum i Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Podczas „urodzinowego” wieczoru była okazja do wspomnień, wspólnej zabawy oraz wymiany upominków. ?

Obchodom Tygodnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej towarzyszyły także inne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy, takie jak konferencja o św. Kindze, warsztaty plastyczne, otwarcie wystawy plakatu polskiego, występ zespołów młodzieżowych ze szkół z Tarnowa oraz Rzeszowa, czy koncert zespołu Hungarica. Była także okazja do odwiedzenia wystawy rzeźb w nadbalatońskim kurorcie Balatonalmadi.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Budapeszcie. Dzięki Panu Krzysztofowi Szczerbie odwiedziliśmy najważniejsze miejsca stolicy Węgier, poznaliśmy fakty związane z historią miasta, a także spróbowaliśmy węgierskiego przysmaku – langosza.

Za te piękne dni dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszego pobytu, w tym Ogólnokrajowemu Samorządowi Mniejszości Polskiej na Węgrzech oraz dyrekcji, nauczycielom, uczniom i rodzicom Padanyi Katolikus Iskola, a zwłaszcza niezastąpionej pani Renatce Winerowicz-Papp! Köszönöm szépen!