ODKRYWAMY TALENTY

Dobre praktyki

W czerwcu 2012 r. Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji przyznał Publicznemu Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Tytuł ten jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Jako Szkoła Odkrywców Talentów jesteśmy umieszczeni na ogólnopolskiej mapie szkół, na stronie: http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1248&Itemid=1499

W naszej szkole nauczyciele i wychowawcy przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień młodzieży takich jak: przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych i obywatelskich. Przez cały rok szkolny prowadzone są działania na rzecz uczniów zdolnych oraz aktywności związane z przygotowaniem do Dnia Promocji Talentów w taki sposób, by promować różne rodzaje działalności uczniów zdolnych.

21 marca 2013 r. zorganizowaliśmy po raz pierwszy Festiwal Talentów. W kategorii muzycznej (śpiew, gra na instrumentach, występ zespołów muzycznych) swoje talenty zaprezentowało 19 uczniów. Na scenie również swoje zdolności artystyczne (recytacja, fotografia, taniec, kabaret, szermierka, waveboard) przedstawiło 11 uczniów. Nie zabrakło degustacji wypieków 9 uczniów z talentami kulinarnymi. Na koniec Festiwalu w dziedzinie naukowej talenty chemiczne zaprezentowało 4 uczniów. Był to dla nas wspaniały dzień dzielenia się swoimi zainteresowaniami, pasjami, zdolnościami. Przygotowywaliśmy się do niego już od początku roku szkolnego. Hasłem tegorocznego Dnia Talentów uczyniliśmy motto: „DZIELĄC PASJE MNOŻYSZ PRZYJACIÓŁ”. Pamiątkowe zdjęcia z tego szkolnego wydarzenia można obejrzeć na stronie Szkoły (http://loprez.pl/galeria/view?id=64).

Serdecznie zapraszamy do oglądania na bieżąco WIRTUALNEJ GALERII PRAC PLASTYCZNYCH naszych uczniów prowadzonej przez p.mgr Annę Wanic.

Lider Zdolności Szkoły Odkrywców Talentów
mgr Wioleta Stypuła