- uroczyste powitanie i prezentacje szkół partnerskich,
- warsztaty Web 2.0 oraz tworzenie materiałów w Canvie,
- zajęcia artystyczne,
- wycieczka do niezwykłej Matery — miasta wpisanego na listę UNESCO,
- zwiedzanie Lecce i Otranto,
- wizyta w ekologicznej winnicy Cantine Due Palme,
- spotkania z lokalną społecznością i rodzinami goszczącymi.
Miesiąc: maj 2026
W dniach 10–16 maja nasi uczniowie uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Erasmus+ D.E.C.I.D.E. we Włoszech!
Naszą szkołę reprezentowali: s. Judyta, p. Gabriela oraz uczniowie — Franek, Mikołaj i Aniela.
Podczas tygodniowego pobytu uczestnicy brali udział w licznych warsztatach, spotkaniach i działaniach integracyjnych organizowanych przez szkołę „Don Minzoni” w San Pietro Vernotico na samym obcasiku włoskiego buta.
W programie znalazły się m.in.:
Wyjazd był doskonałą okazją do rozwijania kompetencji językowych, poznawania włoskiej kultury oraz nawiązywania międzynarodowych przyjaźni.
Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie i niezapomniane wspomnienia!
Zapraszamy do obejrzenia GALERII.
Wycieczka do Pragi i Drezna
Praga i Skalne Miasto zdobyte!
W dniach 11-13 maja klasa 3C wraz z niezastąpionym wsparciem 3B, pod czujnym okiem naszych nauczycieli: p. Doroty Worotniak i p. Mateusza Migdalskiego udowodniła, że żadne dystanse nie są im straszne…
Przez dwa dni Praga nie miała przed nami tajemnic. Przeszliśmy tysiące kroków, odkrywając zarówno absolutne klasyki, jak i te mniej oczywiste zakątki stolicy Czech. Było intensywnie, mimo mroźnego wiatru- gorąco od wrażeń jednocześnie, a przede wszystkim dynamicznie i bardzo wesoło!
Na deser, trzeciego dnia, zamieniliśmy miejski zgiełk na spokój natury. Pokonując setki schodów na odmianę rozkoszowaliśmy się zapierającym dech w piersiach Skalnym Miastem Adršpach.
Pogoda swą dynamiką codziennie próbowała dotrzymać nam kroku…
To były trzy dni pełne wrażeń, które zostaną w naszej pamięci i na naszych zdjęciach na zawsze!
Południowych i zachodnich sąsiadów odwiedzili również uczniowie klasy 2A, 2B i 3A, oto ich relacja.
Praga & Drezno.
3 dni, 3 klasy i 3 noce z deficytem snu.
Po drodze szybkie „hej” z 3C i 3B w Pradze.
Było intensywnie, momentami szalenie, ale przede wszystkim… Razem!
Zmęczenie minie, wiedza się ułoży, a „przygody” już niedługo będą tylko świetnymi historiami.
Sukces Antka z 3A
Z ogromną dumą dzielimy się wspaniałą wiadomością!
Antoni Ziętkiewicz, uczeń klasy 3 A, został laureatem I nagrody w VII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym poświęconym antykowi pt. „Mity greckie – podróże i wyprawy”.
To piękne osiągnięcie jest efektem jego talentu, pracy i kreatywności. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Szczegóły oraz nagrodzona praca dostępne tutaj.
Świętujemy 3 Maja
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole.
W Szkole Podstawowej uczniowie klas 5 i 6 przygotowali wyjątkowy program artystyczny. Recytacje, śpiewy oraz tańce pozwoliły nam na nowo odkryć piękno i znaczenie naszej historii.
Licealiści również aktywnie uczcili ten ważny dzień. Wzięli udział w inspirujących wydarzeniach na Uniwersytecie Jagiellońskim:
– warsztatach z dyplomatyki prowadzonych przez dr Piotra Kołpaka (Collegium Kołłątaja, Instytut Historii UJ), połączonych ze zwiedzaniem czytelni biblioteki Katedry Nauk Pomocniczych
– wykładzie eksperckim nt. Konstytucji 3 Maja, który wygłosiła prof. dr hab. Katarzyna Kuras w reprezentacyjnej Auli Głównej Collegium Novum UJ
To był dzień pełen refleksji, dumy i żywej lekcji historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI.








