T.WARCZAK-TW1_0972
WhatsApp Image 2026-05-17 at 21.26.45
W dniach 10–16 maja nasi uczniowie uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Erasmus+ D.E.C.I.D.E. we Włoszech! 
Naszą szkołę reprezentowali: s. Judyta, p. Gabriela oraz uczniowie — Franek, Mikołaj i Aniela.
Podczas tygodniowego pobytu uczestnicy brali udział w licznych warsztatach, spotkaniach i działaniach integracyjnych organizowanych przez szkołę „Don Minzoni” w San Pietro Vernotico na samym obcasiku włoskiego buta.
W programie znalazły się m.in.:
  • uroczyste powitanie i prezentacje szkół partnerskich,
  • warsztaty Web 2.0 oraz tworzenie materiałów w Canvie,
  • zajęcia artystyczne,
  • wycieczka do niezwykłej Matery — miasta wpisanego na listę UNESCO,
  • zwiedzanie Lecce i Otranto,
  • wizyta w ekologicznej winnicy Cantine Due Palme,
  • spotkania z lokalną społecznością i rodzinami goszczącymi.
Wyjazd był doskonałą okazją do rozwijania kompetencji językowych, poznawania włoskiej kultury oraz nawiązywania międzynarodowych przyjaźni.
Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie i niezapomniane wspomnienia!
Zapraszamy do obejrzenia GALERII.