Slider
P1580843

Mamy najlepszych krasomówców!

Tegoroczne zmagania retoryczne w ramach XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego dla naszych reprezentantów z PLO okazały się wyjątkowe.
Emil Chammas z kl. 2 A PLO oraz Mikołaj Chorązki z kl. 1 A PLO, dzięki ciężkiej pracy i wrodzonym predyspozycjom głosowym, sięgnęli po najwyższe laury.
27.03.2020 r. podczas etapu regionalnego mieli oni okazję przemawiać w auli uniwersyteckiej Collegium Novum UJ.
Mikołaj (jako jeden z najmłodszych uczestników konkursu) został doceniony i uhonorowany prestiżowym WYRÓŻNIENIEM. Tym samym znalazł się wśród dziesięciu najlepszych mówców południowej Polski.
Emil natomiast został nagrodzony II miejscem, co dało mu awans do finału konkursu, który odbył się 6.03.2020 r. w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.
Tam stanął w szranki z 22 świetnie przygotowanymi uczestnikami z odległych zakątków Polski m.in.
z Nowego Targu, Częstochowy, Olsztyna, Warszawy, Poznania, Sosnowca czy Czeskiego Cieszyna. Mimo ogromnej konkurencji, wysoki poziom jego kompetencji merytorycznych oraz umiejętności krasomówczych zachwycił w finale członków szacownego jury, które zadecydowało
o przyznaniu mu II miejsca, a co za tym idzie tytułu DRUGIEGO NAJLEPSZEGO KRASOMÓWCY
W POLSCE.
Z rąk Przewodniczącego Jury –wybitnego literaturoznawcy z Uniwersytetu Śląskiego- prof. Ryszarda Koziołka Emil odebrał (prócz dyplomu) bilet na pięciodniowy wyjazd do Belgii. Będzie miał okazję zwiedzić Brugię i Parlament Europejski w Brukseli oraz spotkać się z premierem Jerzym Buzkiem, który ufundował tę prestiżową nagrodę.
Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Joanna Kantor-Malik/