Slider
płomieniu

„O, Tajemniczy Płomieniu”

68 chórzystów – uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkół Sióstr Prezentek – #mimoDrzwiZamkniętych wyśpiewało brewiarzowy hymn do Ducha Świętego „O Tajemniczy Płomieniu”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie nagrania, a zwłaszcza Rafałowi Walczewskiemu i Janowi Krzynówkowi za wytężoną pracę nad tym, aby wszystko brzmiało i wyglądało.

Nagranie ukazuje się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w 41. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny, podczas której padły pamiętne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” Dzisiaj, kiedy cały świat walczy z wirusem, słowa te brzmią nad wyraz aktualnie.

W dniu dzisiejszym świętujemy także 393. rocznicę założenia Szkoły Sióstr Prezentek przez bł. Matkę Zofię Czeską. Jakże inne to świętowanie od dotychczasowych, kiedy spotykaliśmy się na Szkolnych Konfrontacjach Teatralnych.

Utwór dedykujemy tegorocznym maturzystom i ósmoklasistom, którzy zamiast czekać na wyniki egzaminów, czekają na egzaminy.