Slider
Presentation_titian

Życzenia Siostry Dyrektor na Uroczystość Ofiarowania Maryi

Za klauzurą…

Drogie Uczennice, drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Szkół Sióstr Prezentek w Krakowie

Zapewne nie tak dawno, przed dwoma miesiącami wielu z Was odwiedzało się wzajemne: siadaliście przy biurku koleżanki, przy konsoli kolegi, na tapczanie przyjaciółki, przy stole z rodzicami kumpla… Herbatka z cytrynką, parzona kawa, domowej roboty ciasto, orzechy, sałatka… i pogaduchy. Bycie razem. Bezcenne.

Teraz jest to niemożliwe „w realu”. (Skąd te uśmiechy?). Teraz zwyczajnym sposobem spotkania jest kamera i monitor. I ogranicza się do obrazu i dźwięku… A herbatę każdy robi sobie sam.

W czasie zdalnego nauczania spotykamy się z Wami w Waszych domach, Waszych pokojach, tam, gdzie przeżywacie codzienność. Trochę z konieczności zapraszacie nas do środka.

W tym roku proponując Wam świętowanie z nami tajemnicy ofiarowania Maryi w świątyni – tak, to już w tę sobotę! – my też zapraszamy do siebie – za klauzurę. W miejsca, gdzie możecie zajrzeć tylko dzięki wszędobylskiemu oku kamery. (A któż to był jej operatorem?)

Bardziej jednak zapraszamy Was do klauzury naszych serc, oddanych Panu Bogu. Niech świadectwo dotyczące istoty naszego życia, którym się dzielimy w sposób bardziej lub mniej swobodny będzie naszym prezentem dla Was. Powierzamy Wam to, co najdroższe każdej siostrze prezentce – przeżywanie tajemnicy ofiarowania.

Wspomnienie Ofiarowania Maryi w świątyni obchodzimy w już głębokiej jesieni, ale jak usłyszycie łączność z Maryją oddaną Bogu jest dla każdej siostry jak nieustanna wiosna…

Oby każdy, kto ogląda, również kwitł i owocował w łaskę Bożą i zjednoczenie z Jezusem w wielkiej przyjaźni!

Zapewniamy o naszej modlitwie i również o nią prosimy

s. Aleksandra Duda
wraz z Waszymi Siostrami Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – Prezentkami