T.WARCZAK-TW1_0972
IMG_20210910_110540_resized_20210910_033849860
IMG_20210923_101315959_HDR
20211010_122802
P1740047
DSC05647
WhatsApp Image 2023-10-19 at 09.58.45 (6)
DSC03754
DSC03658

Dlaczego lubię tę szkołę?

Wdzięczność jest pamięcią serca...

Dlatego, że mogę tu dzielić się swoją pasją i za możliwość formacji duchowej. Nauczycielka

XXI wiek… Tempo życia osiągnęło prędkość światła… Ilość bodźców, która zewsząd nas bombarduje sięga tysięcy… Doba nadal ma tylko 24 godziny… a człowiek dwie ręce!
Wyzwań, z którymi przychodzi nam się codziennie mierzyć jest tak dużo, że właściwie nie wiadomo od czego zacząć… Ale dla mnie najważniejszym, życiowym zadaniem rodzica jest wychowanie moich dzieci na dobrych KATOLIKÓW, bo na dobrych ludzi to trochę za mało.
Razem z mężem mamy wielkie szczęście, bo nasze dzieci na co dzień spędzają swój czas w Prezentkowie.
Dziękuję Siostrom Prezentkom za wsparcie w wychowaniu młodego pokolenia, za subtelność w prowadzeniu do Boga, za ciepło i miłość, którą odczuwają nie tylko uczniowie, ale również my – rodzice!!! Za to, że nasze dzieci lubią swoją Szkołę, jej atmosferę i zasady, które w niej panują. A zasady są bardzo ważnym elementem tej Wspólnoty!!!
Problemy są wszędzie, ale tutaj wychodzi się im naprzeciw i rozwiązuje je!!!
Dziękuję Nauczycielom za kreatywność, cierpliwość, uśmiech i dystans, którego nam rodzicom często brakuje.
Dziękuję Wam wszystkim, którzy tworzycie to miejsce. Za RELACJE, które są fundamentem życia, a których tak bardzo dzisiaj brakuje.
Nasze dzieci nie znajdą ich na Facebook’u, Instagramie czy też innym portalu internetowym.
Pięknie ich za to uczycie czym są (relacje) i jak je “utkać”w życiu.
Nasz rodzina zyskała podwójnieUśmiech to właśnie na przyjaznym gruncie naszej Szkoły…znaleźliśmy Przyjaciół.
Czego można chcieć więcej…
Dominika i Mariusz Smoter

…za miejsce w którym się znajduje, za hejnał z wieży mariackiej, który słyszę podczas lekcji, za każde „Szczęść Boże” z ust Siostry, gdy przekraczam próg furty, za dar wspólnej modlitwy, uśmiech i dobre słowo Sióstr, niepowtarzalną atmosferę i klimat, który tworzą uczniowie, rodzice, Siostry, nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły, za kościół Św. Janów ,,w zakładzie pracy”…
Marek Jajkiewicz, nauczyciel

Szkoła, odkąd pamiętam, jest otwarta na uczniów. Panuje w niej bardzo przyjazna i rodzinna atmosfera, dyrekcja składa się z osób godnych zaufania. W szkole mamy spore możliwości rozwoju w różnych kierunkach, np. poprzez dodatkowe zajęcia Szkoły Debat Oksfordzkich lub Zespołu Muzyki Dawnej.
Nie zamieniłbym tej szkoły na żadną inną i mogę ją z czystym sumieniem polecić!
Bartek, absolwent.

Jestem mamą jednej z absolwentek Szkoły Prezentek w Krakowie. Córka sama podjęła decyzję o wyborze tego gimnazjum i – jak twierdzi – była to najlepsza jej decyzja w życiu. Jako rodzice chcemy dzieciom pomóc także w nauce, ale nie zawsze umiemy. W tej szkole otrzymała wszystko, co tylko możliwe: pomoc w nadrobieniu zaległości, możliwość dodatkowych lekcji, przygotowanie do dalszej nauki i życia.
Jako rodzic mogę zapewnić, że niczego mojej córce w tej szkole nie zabrakło, łącznie z wielkim sercem i cudowną atmosferą, nad którą czuwa dyrekcja i grono pedagogiczne tej szkoły. Osobiście polecam z całego serca.
Matka absolwentki

Za co lubiłem tę szkołę? Przede wszystkim za bardzo dobrą atmosferę panującą zarówno miedzy uczniami, jak i nauczycielami. Widać było, że każdy dzień jest kolejnym dniem nowych przygód. Cenię fakt, że nie odczuwało się zbytnio dystansu między nauczycielem a uczniem; można było swobodnie (oczywiście na miarę możliwości ) porozmawiać z nauczycielem, pośmiać się i pożartować.
Cenię tę szkołę za to, że nauczyciel nie jest obojętny wobec ucznia i jego problemów czy to z nauką, czy jakiś innych; zawsze chętny jest pomóc – zostać dłużej na przerwie czy po zajęciach i porozmawiać…
Absolwent

O Liceum Sióstr Prezentek w Krakowie dowiedziałem się od swojej mamy, która była absolwentką tej szkoły. Gdy zaczynałem tam naukę, spodziewałem się podobnej atmosfery jak w Gimnazjum nr 72 Sióstr Augustianek w Krakowie. I tak właśnie było – miła atmosfera tworzona przez nauczycieli i siostry podczas zajęć czy przerw; rekolekcje; wymiana ze szkołą
w Bad Nauheim; osoby z mojej klasy i młodszych/starszych roczników, z którymi dość dobrze się dogadywałem. Po zdaniu matury (maj 2009) czasem odwiedzałem znane mi mury szkolne, by powspominać dawne czasy, jednakże, ze względu na inne obowiązki, trochę zaniechałem tę czynność. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się złożyć wizytę w miejscu, które na zawsze pozostanie w mojej pamięci.
Pozdrawiam Siostry Prezentki z Krakowa, osoby, z którymi chodziłem do klasy (lata 2006 – 2009) oraz nauczycieli i młodsze/starsze roczniki, z którymi miałem styczność podczas mojej edukacji w tej szkole.
Krzysztof Dźwinel – absolwent Liceum Sióstr Prezentek w Krakowie (lata 2006 – 2009)

Wybrałem Szkołę Sióstr Prezentek, ponieważ uważałem, że może ona mnie przygotować do przyszłego życia. Najpierw skończyłem Gimnazjum u Sióstr. A ponieważ moje oczekiwania sprawdziły się, postanowiłem kontynuować tu naukę i szczęśliwie dostałem się do Liceum. Teraz jestem w II klasie LO. Podoba mi się miła atmosfera w szkole, mam tu przyjaciół, wspierającego i przyjaznego wychowawcę. Nauczyciele są bardzo pomocni i obowiązkowi. Polecam tę Szkołę szczególnie tym, którzy chcą się rozwijać w dobrym towarzystwie, pogłębiać swoją wiedzę, umiejętności i talenty.
Tomek Goc, uczeń

Nasz syn uczy się u Sióstr Prezentek ponad 5 lat – o wyborze szkoły zadecydował samodzielnie. Jako rodzice możemy dziś powiedzieć – to jeden z najlepszych wyborów na jego ścieżce edukacyjnej. Kompetentni nauczyciele i wychowawcy, doskonałe zarządzanie, dialog z uczniami i rodzicami, przyszłościowe ukierunkowanie rozwoju dzieci, wartości szkoły idące w parze z praktyką. Jako rodzice śpimy spokojnie – nasz Syn jest w dobrych rękach.
Monika i Dariusz Gocowie, rodzice

Naszą szkołę lubię i podziwiam za wiele rzeczy. Najbardziej doceniam to, że szkoła stała się na kilka lat moim drugim domem, w którym czułem się swobodnie, niezależnie od tego, czy odwiedzałem ją wcześnie rano, czy przesiadywałem w niej do późnych godzin wieczornych. Dziś, kiedy wracam do niej jako absolwent, czuję się dokładnie tak samo. Uczyliśmy się w atmosferze zrozumienia i empatii, a siostry, nauczyciele i pracownicy szkoły zawsze chętnie służyli pomocą. Szkoła była także drugim domem, gdyż poza nauką dbała o moje wychowanie, wartości i ich zrozumienie. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że Siostry miały znaczący, pozytywny wpływ na to, jakim jestem teraz człowiekiem. Jestem bardzo wdzięczny szkole za wszystko, co dla mnie zrobiła i będę ją szczerze polecał każdemu, kogo spotkam.
Krzysztof, absolwent

Lubię tę szkołę za to, że Bóg jest tu zawsze na pierwszym miejscu; za miłą i rodzinną atmosferę, którą tworzą zarówno wszyscy pracownicy szkoły, jak i uczniowie. Szkoła stwarza bardzo dobre warunki, nie tylko do rozwoju intelektualnego czy fizycznego, ale przede wszystkim duchowego, pozwalając młodzieży pomnażać swoje talenty i wzrastać w duchu najważniejszych wartości.
P. Zapała, nauczycielka

Szkoła Sióstr Prezentek była przemyślanym wyborem dla naszej dwójki dzieci, które uczęszczały do gimnazjum i liceum. Przede wszystkim docenialiśmy katolickie środowisko nauczycieli i uczniów, zgodne z wartościami pielęgnowanymi w naszej rodzinie, a także poziom nauczania, który pozwolił na uzyskanie bardzo dobrych wyników na maturze i dostanie się Patrycji i Gabriela na wybrane studia. Bardzo serdecznie Siostrze Dyrektor Ewie i całemu Gronu Pedagogicznemu dziękujemy.
Agnieszka i Hiroshi, rodzice

Bardzo mi miło, że mogę odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego lubię szkołę Sióstr Prezentek?”
W tym miejscu zawsze bardzo cenna była dla mnie atmosfera; wstając rano, chciałam jechać do szkoły, żeby się spotkać ze znajomymi. Miałam zgraną i solidarną klasę – pomimo różnic miedzy nami zawsze potrafiliśmy się dogadać i coś razem zrobić, zaangażować się w konkursy czy umówić się na ognisko i spędzić wspólnie czas. Dobrze wspominam nasze próby do przedstawienia na konfrontacje teatralne, to było połączenie integracji i pracy. Dużo czasu spędziłam na próbach szkolnego chóru, gdzie oprócz śpiewania rozwijało się życie towarzyskie; te godziny były zarówno realizacją mojego marzenia o śpiewaniu, jak i odpoczynkiem po dniu nauki, pomimo intensywnych prób.
Niezwykle ważne było dla mnie zaangażowanie niektórych nauczycieli, ich poświęcenie czasu na indywidualną pracę z uczniem – zarówno w gimnazjum, jak i w liceum, podczas przygotowania do matury.
Lata spędzone w tej szkole pokazały mi, że trzeba włożyć czas i wysiłek, żeby osiągnąć swój cel, ale bardzo dużo zależy od ludzi, którzy mnie otaczają.
Bardzo się cieszę że mogłam chodzić do szkół Sióstr Prezentek, bo, mimo że mają one wiele wad, było to najlepsze miejsce, w jakim mogłam spędzić kilka lat nauki, rozwijając swoje umiejętności i spotykając się ze znajomymi.
Absolwentka

Za rzetelność, uśmiech, szacunek do uczniów, rodziców i nauczycieli.
Agnieszka Połomska-Siuta, nauczycielka

Najbardziej w naszej szkole lubię niesamowitą atmosferę, którą wspólnie tworzymy. Na korytarzu panuje radość i wzajemny szacunek. Zawsze jest czas na naukę, rozwijanie talentów i pasji, ale także na wspólne wyjazdy i spotkania. Podczas długiej przerwy spotykamy się na herbacie i mamy czas, żeby budować wspólnotę, zaś po lekcjach – okazję, aby wziąć udział w wielu zajęciach, takich jak chór, schola, kółko teatralne, Zespół Muzyki Dawnej, a także zaangażować się w działalność charytatywną poprzez pracę w Szkolnym Kole Caritas i Alma Spei. W naszej szkole organizowane są wymiany międzynarodowe z Niemcami, Węgrami i Izraelem, a także ze szkołą Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Pięknym czasem są marcowe dni rekolekcji wyjazdowych, podczas których we wspólnotach klasowych pod opieką wychowawców, sióstr i duszpasterzy nabieramy sił na cały rok. Siostry bardzo dbają o to, aby nasza szkoła była „poszerzonym domem rodzinnym” według charyzmatu naszej Matki Założycielki – bł. Zofii Czeskiej, która jest bliska sercu każdego ucznia.
Uczennica

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją refleksją i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego lubię tę szkołę?napisz do nas: administrator@szkolyprezentekkrakow.pl