previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Lednica - Spotkanie Młodych

Tak, Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

PREZENTKOWO KRAKÓW CO ROKU OBOWIĄZKOWO NA LEDNICY! TO JUŻ TRADYCJA. W TYM ROKU I CIEBIE NIE MOŻE TAM ZABRAKNĄĆ!

Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Przyjaciół do wyruszenia wraz z nami na to spotkanie!
Tradycyjnie – wyjeżdżamy późnym wieczorem w piątek (31 maja), wracamy wczesnym rankiem w niedzielę (2 czerwca). W drodze na Lednicę zatrzymujemy się w Gnieźnie.

Zapisy i szczegółowe informacje – u s. Aurelii (osobiście, poprzez Librus lub poniższy formularz).

Zachęcamy również do zapisania się do naszej szkolnej Grupy Tancerzy Lednickich, która zadebiutowała w roku ubiegłym. Zapisy i informacje – u s. Oleny (osobiście, poprzez Librus lub poniższy formularz).

DLACZEGO WARTO JECHAĆ NA LEDNICĘ???
Mówią Ci, którzy już tam byli 😉

Na Lednicy byłam jak na razie 3 razy i za każdym razem wyciągnęłam coś innego. Na Lednicy poznałam mnóstwo Bożych ludzi, a przede wszystkim – jeszcze lepiej poznałam Pana Boga. Na Lednicy każdy będzie miał okazję się odnaleźć, ponieważ modlitwy są w postaci tańca, jest adoracja czy rozważania, a najważniejszym punktem Lednicy jest wspólna Msza Święta na Polach Lednickich. Warto pojechać także dlatego, aby skorzystać ze spowiedzi świętej, do której są duże kolejki, ale i tak na końcu czeka nas kochający Bóg, w osobie księdza, który wysłucha nas i udzieli nam rozgrzeszenia. Na Lednicę na pewno wrócę nie raz.
Basia

Na Lednicy zobaczyłam mnóstwo młodych ludzi, którzy tańczą, modlą się, śmieją i dobrze się bawią, pokazując tym samym, że przywiązanie do wartości, Kościoła, a przede wszystkim – Pana Boga nie musi być nudne Szczerze polecam i życzę każdemu, by choć raz pojechał na to wspaniałe, również wizualnie, wydarzenie i przeżył coś niesamowitego.
Gabrysia, 3 LO

Warto pojechać na Lednicę! Dlaczego? Aby umocnić swoją wiarę, aby zobaczyć mnóstwo osób, zwłaszcza młodych, które chcą wyznać, że Jezus jest Panem. A czynią to swoimi ustami, gestami, rękami i nogami, tańcząc, śpiewając, klaszcząc na chwałę Pana, ale także klęcząc pod gołym niebem, wpatrując się w Jezusa-Hostię. Chociaż byłam na Lednicy tylko jeden raz, to z pewnością stwierdzam, że warto.
s. Olena

Lednica jest dla mnie drogą do relacji z Bogiem, ludźmi, sobą. Jest okazją do spotkania z żywą wiarą i radością, której tak bardzo wszystkim potrzeba.
Dominika

Lednica to czas na spotkanie Boga w drugim człowieku. Czas, który jest dla nas od Boga, czas spotkania samego Boga poprzez drugą osobę. Gdzie lepiej poznamy i zrozumiemy Boga jak nie na Lednicy?
Warto się tam wybrać, jeżeli sami nie do końca czujemy się silni w relacji z Bogiem, a także drugim człowiekiem. Jest to dobry czas na refleksję i podejmowanie dobrych decyzji w łącznej sile z Bogiem.
Janek

Wyjazd na Lednicę jest to jedna z najlepszych form integracji, jaką proponuje nasza szkoła. Jest to czas, kiedy możemy razem śpiewać, tańczyć, bawić, a także modlić się. Co roku podawany jest temat przewodni spotkania Lednickiego, co nadaje wyjazdowi niepowtarzalny charakter. Pomimo, że jest to czas bardzo intensywny, zawsze wracamy szczęśliwi i umocnieni na duchu. Serdecznie polecam, jeżeli tylko kochacie muzykę, tańce i niebanalne spędzanie czasu z przyjaciółmi. Jedź, bo warto! 
Marzena Lesiuk

Warto jechać na Lednicę, ponieważ jest to niesamowite przeżycie, kiedy możemy spędzić czas z innymi, ale też z Bogiem, wielbiąc Go tańcem i śpiewem. Na Lednicy zawsze możemy pójść do spowiedzi, a potem uczestniczyć w pięknej Eucharystii i adoracji. Naprawdę polecam 😇😇😇
Hania

Na Lednicę warto pojechać dla spowiedzi na Polu Lednickim, która jest niezapomnianym przeżyciem. Warto pojechać, bo dzień na Polu Lednickim daje siłę na cały rok 🙂
Gabriela Grabowska