Nasze szkoły po raz drugi włączyły się w to świętowanie. W ten sposób wyraziliśmy szacunek wobec osób niepełnoprawnych, wnoszących szczególne wartości w życie społeczeństwa i Kościoła. Była to dla nas chwila refleksji nad losem człowieka cierpiącego, dotkniętego problem choroby, niezrozumienia, samotności…
Skierowaliśmy też swoją uwagę na osoby niepełnosprawne, dla których ograniczenia nie stały się przeszkodą w realizacji ich wspaniałych planów i marzeń.
W ubiegłym roku w Szkole Podstawowej Sióstr Prezentek przeprowadzone zostały wspólnie z uczniami klasy 6a (obecnie 7a) warsztaty sensoryczne. Była to okazja realnego doświadczenia trudności osób niepełnosprawnych.
W tym roku, z powodu pandemii, przesłana została prezentacja, z intencją wykorzystania jej w czasie lekcji wychowawczych. Obok materiałów ściśle dotyczących tematu, zamieszczone zostały w niej wypowiedzi osób , których historie są niezwykle poruszające, emanuje z nich dobro, wrażliwość, ciepło. Dołączone zostały też do prezentacji krótkie wypowiedzi uczennic klasy 6a Szkoły Podstawowej Sióstr Prezentek na temat postrzegania przez nie omawianego problemu.
Ten Dzień przypomniał nam, że osoby dotknięte bólem, cierpieniem, zmagające się z różnymi ograniczeniami bądź trudnościami są wśród nas, a naszym zdaniem jest nieustanna troska o nie. Potrzebujemy delikatności i wrażliwości sumienia, by dostrzegać osoby niepełnoprawne – ich potrzeby materialne, ale także te psychiczne i duchowe.